Szörf oktatás| 2016

szörf oktatás

A szörf tanulás egyik fontos állomása a trapézhasználat megtanulása. Ezután a siklás igen jelentős mértékben változik ,mivel az ellenerő más szögből éri a vitorlát mintha csak vállból tartva tartanánk. Valójában ezt nevezzük szörfözésnek. A trapéz beakasztása nélküli siklás csak előkészítése a későbbi szörfös ‘ pályafutásunknak’. Olyan nagy a különbség a kettő között , hogy ezt nevezhetjük az egyik meghatározó elemnek a középszintű szörftudás meghatározásánál.Bizonyos időt el kell tölteni a vizen ahhoz,hogy meg legyenek az alapok , ami már elég a trapézhasználat gyakorlásának megkezdéséhez. Lebontjuk több rávezető gyakorlatra a szörf tanulási folyamatot , így az egyes lépések egymásra épülve elvezetnek a sikerig kevés kudarccal.

A szörf oktatás lépései : – szörf oktatás a Magyar Windsurf Akadémia szörf bázisán

• A rigg megfelelő beállítása fontos :
  1. A bummot kicsit lejjeb tesszük mint általában, így könnyítve a ki- és beakasztást
  2. A trapézkötelet szélesre állítjuk, így a vitorla stabilabban áll a beakasztáskor
  3. Úgy állítjuk be a trapézkötelet,hogy kissé a hátsó kézzel kelljen húzni a bummot az egyensúlyi helyzethez képest
  4. Nagy deszkán kezdjük a tanulást.

A trapézkötelet úgy kell beállítani,hogy a vitorlakézzel/a hátsó kéz/ kelljen enyhény húzni.

• Vizreszállunk a tanulásra megfelelően beállított szörf felszereléssel
  • Első lépésként úgy akasztjuk be a kampót a trapézkötélbe,hogy nem terhelünk rá : továbbra is vállból tartjuk a vitorlát
  • Gyakoroljuk a be- és kiakasztást folyamatosan haladás közben
  • Elkezdjük a ráterhelést : fokozatosan , a kar húzóerejének elhagyásával kissé hátradőlünk a vitorla húzóerejét ellensúlyozni.
  • 50-% os ráterhelés kezdetben elegendő lesz, innen még könnyen és gyorsan kiakaszthatunk ha gond van.
  • A terhelést a gyakorlás során apró lépésekben növeljük  a felsőtest hátradöntésével,mindig készenlétbe a gyors kiakasztáshoz egyensúlyvesztés esetén

szörf oktatás a szörftábor alatt

Szintén fontos a wasserstart elsajátítása , erről egy könnyen érthető videót láthatunk itt : http://szorf-iskola.hu/szorf-technika-video/gyakoroljuk-szarazfoldon-wasserstartot/

Kedvezményes szörf tanulási lehetőségek hamarosan :

szörf oktatás .
Magyar Windsurf Akadémia