Szörf gyorstalpaló

A szörf alapjai ( szörftábor 2017 )  képekben > ez nem helyetteseíti az elmélet átfogóbb leírását,ami a régebbi leírásokban itt megtalálható

szörftábor 2017

A szörfözés alapjai : Ha nincs időnk részletesebben átnézni a windsurf technikai leírásokat ,akkor kezdésként ennek a 3 pontnak az átolvasása is jobb mint a semmi :
A WINDSURF SPORT ALAPJAI
1.A szörf beállítása,a vitorla felhúzása és a siklás technikája.
2. Fordulás szél felé > Tack.
3.Fordulás széllel megegyező irányba > Jibe.
A lenti képsorok ezeket foglalja össze. – szörftábor 2017 tanulási elemei közé tartoznak –

1. A szélirány megállapítása :  A : nedves mutatóujjal vagy B : fűszál magasba tartásával vagy C : zászló lengésirányából.
1.1 Ezt a szélirányt nevezzük hátszélnek,az erre merőleges irányt pedig FÉLSZÉLNEK.Általában nagyjából félszélben fogunk szörfözni /leegyszerűsítve/

szörfiskola balaton

2. A szörf felszerelés vízre tétele : kezdőként ne a képne látható módon egybe vigyük be a vitorlát és a deszát,hanem külön-külön és mindig a vitorlát visszük be először. A szélirány és a vitorla helyzetét figyeljük meg :

szörf felszerelés

3. A virola felhúzása

• A deszka hossztengelye és a szélirány 90 fokos szöget zár be.
  • Hátunk felől fúj  a szél
  • A vitorlát középen előttünk húzzuk fel, ne térjen ki oldalirányba  ! deszka-árbóc > 90′
szörfvitorla

Kiemelt pontok :

• a hát alsó szakasza egyenes
  • a láb és testsúly segítségével húzzuk ki a vitorlát !
szörf

4. Elsőként az árbóckézzel fogjuk meg a bummot / az elöl lévő kéz a menetirány felé/

árbóc

5. A vitorlakézzel is ráfogunk a boomra :

boom

5 . Az elindulás : Kissé magunk elé húzzuk árbóckézzel a vitorlát majd a vitorlakézzel/hátsó/ lassan befogjuk a szelet > a deszka elindul :

deszka

A haladási irány szabályozása kezdő szinten főként a vitorla pozíciójának a változtatásán keresztül valósul meg.Ezt és a fordulásokat a II. részben ismertetjük.Ezek az alapelemek a szörftáborok során elméletben szárazföldön majd vizen gyakorlatban is sorra kerülnek ,az időjárási körülmények jelentősen meghatározzák a fejlődés ütemét az 5 napos táborok során,hiszen ez egy gyakorlati jellegű sportág amihez szélre van szükség.

Szörf tanulás a bejárós szörftábor első napján
Windsurf Bázis Balaton,Balaton
2017-06-19
2017-06-24