Hogyan működik a szörf vitorla?

Milyen erőhatások érvényesülnek a siklás alatt? A szörf elméletének megérését segíti az alábbi videó,ez a rész a vitorla működésével foglalkozik, melyet itt is egy repülőgép szárnyhoz hasonlítanak mint az előző cikkben is.

Siófok a Balaton centrumaA szörf tanulásra a centrumtól kissé távolabb kell utaznunk ahhoz,hogy zavartalanul tudjunk szörfözni fürdőzőktől mentes vízterületen.A legközelebbi ilyen helyszín az Aliga Szörfiskola hatalmas partja,ahol végig derékig érő vízben akár akár 1km hosszú szabad terület is a rendelkezésünkre áll.A szörfoktatás itt nem strandterület közelében zajlik,így nyugodtan tudunk gyakorolni. A kitesurf tanulókkal  sem leszünk konfiktusban,mivel  a nagy szabad terület bővel elegendő mindkét sport számára egy helyen.Keresés : szörf oktatás Siófok > Találat : Aliga Szörfház Balaton. jellemzők : nemzetközileg is jegyzett szörf helyszín, szörf világbajnokság néhai gazdája.